נגיף הקורונה 13.04.2020

סרולוגיה לנגיף הקורונה החדש - Covid-19

במחקר שנועד לבחון את הערך האבחוני של בדיקה סרולוגית למחלת נגיף הקורונה, נבחנו הרגישות והספציפיות של הנוגדן ככלי אבחוני ובנוסף נאמדה השונות הדינמית של הנוגדן בסרום

בכתב העת הקליני International Journal of Infectious Diseases פורסם לאחרונה מחקר שנועד לבחון את הערך האבחוני של בדיקה סרולוגית למחלת נגיף קורונה החדש covid-19. במחקר נבחנו הרגישות והספציפיות של הנוגדן ככלי אבחוני ובנוסף נאמדה השונות הדינמית של הנוגדן בסרום.

החוקרים בחנו באופן רטרוספקטיבי 43 חולים עם זיהום מאומת במעבדה ו-33 חולים עם חשד לזיהום שהופרך בהמשך.

טיטר IgM / IgG של וירוס קורונה 2 הגורם לתסמונת חריפה בדרכי הנשימה (SARS-CoV-2) נמדד על ידי ניתוח כימי-לומינסקנציה (chemiluminescence) בפאנל חיסוני (immunoassay).

בהשוואה לגילוי מולקולרי, הרגישות של נוגדנים מסוג IgM ו-IgG בסרום לאבחון COVID-19 היתה 48.1% ו-88.9% והספציפיות היתה 100% ו-90.9% בהתאמה.

בקבוצת החיוביים ל-COVID-19 שיעור החיובי ל-IgM עלה תחילה ואז ירד עם הזמן, אולם IgG עלה עד 100% ונותר גבוה יותר מ-IgM. הטיטר החציוני של IgG לאחר הזיהום הויראלי היה כפול מזה שהיה לפניו עם הבדל מובהק סטטיסטית.

החוקרים הסינים מסכמים כי בדיקה סרולוגית ויראלית מהווה אמצעי אבחון יעיל לזיהום SARS-CoV-2 וכי השיעור החיובי והשונות שהתקבלה בטיטרים של IgG גבוהים יותר מאלה של IgM.

מקור:

Jin, Yujiao, Miaochan Wang, Zhongbao Zuo, Chaoming Fan, Fei Ye, Zhaobin Cai, Ying Wang, Huaizhong Cui, Kenu Pan, and Aifang Xu. "Diagnostic value and dynamic variance of serum antibody in coronavirus disease 2019." International Journal of Infectious Diseases (2020).

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  קורונה,  Covid-19,  אימונוגלובולין,  SARS-CoV-2,  בדיקה סרולוגית,  IgG,  IgM,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות